Tisovský vrch – Krušné hory , aneb svítání co svět neviděl

Tisovský vrch, neboli Pajndl je dominantou, která nás Nejdečáky provází od dětství. Každý správný krušnohorec by měl vystoupat až na temeno tohoto oblého kopce a shlédnout z rozhledny na svojí krajinu z téměř tisícové výše. Ano je to jedna z našich skorotisícovek, protože měří 977 m a rozhledna a její ochoz je ještě výše. Východy i západy slunce jsou tam parádní. Pokud ovšem vyjde počasí. Nám tedy slibovali na východ polojasno. Nakonec bylo všechno jinak. Posuďte sami.. Ale alespoň jsme si užili sjezd na backcountry lyžích od Sportenu . A to byla teprve legrace…

 

0 thoughts on “Tisovský vrch – Krušné hory , aneb svítání co svět neviděl

  1. Dibry den, take jsem si poridil free walky, ale dolu to moc nejde, nemam techniku, ptal jsem se i zrovna kolem jdoucich lyzaru co provadeli telemark na skialpech jestli se to da provozovat s tulenim pasem a moc pozitivni odpoved jsem nedostal. Jsem obycejny rekreační lyžař. Ale budu rad kdyz budete dokumentovat techniku sjezdu na techto freewalk lyzech. Mam 2m a s batohem na zadech se tezisko hleda těžce a do telemarku se mi tezko krci, ale snad se podari .

    1. Opravdu se to dá řídit jedině telemarkem , a pokud je dostatečný sklon a hluboký prašan , tak to jezdí skvěle. A to i s tím tulením pásem. Je to vidět i v jedné části videa , kde to david zkusil. Oproti skialpum ty leže nemají hrany, takže na hladném sněhu nebo firnu se nemáš o co opřít, ale v hlubočáku se ty rozdíly stírají a jsi na tom stejně jako oni, protože tam jsou jim hrany taky na nic. Chce to pilovat telemark, taky se to teprve učíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *