Spaní na cestě do Chorvatska ? Vyřešeno!

Webp.net resizeimage 1
 

Přemýšlíte o tom že pojedete k moři do Chorvatska nebo do Černé Hory, ale zároveň se bojíte toho, jak je cesta je dlouhá a vyčerpávající? Nebo už máte svá zaručená místa na odpočívadlech, či benzinkách, kde jsi na hodinku, nebo dvě, zkroucení zdřímnete a pokračujete dál? Co si budeme povídat stejně potom k moři dojedete unavení a rozlámání. My patříme spíše k těm pro které i cesta je cíl a proto na takových trasách přespáváme. Nemám rád jízdu přes noc a navíc krajina Alp je natolik krásná, že mi přijde škoda jí profrčet tmou.

IMG 20210819 175226

Spaní kousek od dálnice

Díky Bookingu a dalším ubytovacím serverům se totiž dají, zhruba na půli cesty, najít zajímavé možnosti ubytování na jednu noc. Navíc jsme díky tomu opustili frekventovanou slovinskou dálnici vedoucí na jih přes hraniční přechod Macelj. Objevili jsme tak menší hraniční přechody na kterých nehrozí zácpy a dlouhá čekání jako na tomto výše zmiňovaném.

img 1512
Výhled z apartmánu na Krapinské Toplice

I když Slovinsko a Chorvatsko jsou v Evropské unii a průjezd mezi těmito dvěma státy by měl být plynulý, často na hlavních tazích vznikají kolony, což teď ještě znásobila koronavirová krize. A kde tedy po cestě k Jadranu nebo zpět do vlasti přespat? Nedaleko dálnice jsme objevili poklidné lázeňské městečko Krapinske Toplice, které nabízí dostatek ubytování. Protože se nachází již v Chorvatsku, je tady nocleh o poznání levnější než ve Slovinsku.

Webp.net resizeimage 1
Nocleh pohoda, parkování trochu z kopce 🙂

Komfort za super cenu

Naše zkušenost hovoří za vše. Přijeli jsme hodinu před půlnocí k hotelu, jehož součástí byly i čtyř hvězdičkové apartmány Toplice. v jednom z nich jsme zhruba za 1000Kč pro 4 osoby(!) strávili noc a parádně si odpočali před další cestou. Chce to ale hledat těsně před odjezdem, protože nabídka jakou jsme našli na bookingu nemusí být vždy volná pravidlem. Krapinske Toplice je menší lázeňské městečko ve kterém najdete také aquapark a další zajímavosti. Dostanete se do něj ze severu nádhernou zvlněnou krajinou mezi vinicemi přes minimálně vytížený hraniční přechod Rogatec. Macelj tak obkroužíte malou zajížďkou A na dálnici se vrátíte kousek od něj.

Booking.com

Alternativní přechod Zavrč

Další možností jak se dostat rychleji přes SLO/HR hranice, pokud se na nich tvoří kolony, je hraniční přechod Zavrč na který cestou k moři sjedete z dálnice 2. odbočkou směřující k městu Ptuj . Toto už je maličko větší zajížďka, protože na chorvatskou dálnici se napojíte až u města Varaždin. Pro nás to ale bylo výhodné, protože jsme směřovali do Bosny a Hercegoviny a následně do Černé Hory, takže to znamenalo spíše zkrácení cesty. A jaká byla cesta hornatou divokou a pro někoho možná nebezpečnou Bosnou? To se dozvíte zde

Webp.net resizeimage 2
Mapa oblasti