Předstan ke karavanu, dodávce, a pro obytný přívěs. Který je nejlepší ?

13604753cb95aedadc35d4037a38e40e

Pořád si lámete hlavu s letošní dovolenou, tak jako my ? Kde, jak a v čem budete spát ? Jestli jste vyznavači kempování a cestování po vlastní ose, jste na správné adrese. Poradíme Vám, který předstan pro obytný automobil, karavan nebo přívěs je nejlepší.

Určitě už jste viděli v kempech po celé Evropě speciální stany, které jsou jakoby srostlé s obytným vozem. Toto řešení přináší mnoho výhod a je komfortnější než klasická markýza za kterou sice můžete opatřit bočnicemi ale nikdy vám neposkytne tolik pohodlí jako klasický stan.

Podobně jako u markýz existují představy které jsouhodné jenom pro určitý druh karavanu nebo obytného automobilu, ale na trhu jsou univerzální tipy. Pojďme se tedy v následující recenzi podívat na to které nás nejvíce na českém trhu zaujaly.

Předstan Outwell Tide 320SA

Outwell Tide 320SA
Nejlépe hodnocený předstan Outwell Tide 320SA

Velmi podařený model od dánského Outwellu. Má naprosto revoluční nafukovací konstrukci, podobně, jako třeba nové rodinné stany Coleman. Díky tomu se velmi rychle staví. díky nafukovací konstrukci nadchne svou rychlou a snadnou stavbou. Stan je určen k připojení ke karavanu nebo přívěsu.

Sluneční clona Vango Poled Sun Canopy

Sluneční clona Vango Poled Sun Canopy
Jednoduchá , ale účinná

Jednoduché a úsporné řešení. Objemově i finančně. Ideální na Multivany, nebo VW Transporter. Snadno se připojí k automobilu, nebo obytnému přívěsu. Kdo nechce řešit markýzu, určitě nepohrdne touto clonou. Tkanina je velmi pevná a odolná.

Předstan EuroTrail Travel Extra – náš tip

Predstan EuroTrail Travel
Ideální pro VW Transporter, Fiat Ducato, nebo Ford Transit

Skvělé řešení pro obytňáky. Plnohodnotný stan, který připevníte pomocí okapu, nebo magnetického adaptéru. Lze jej postavit i samostatně a v případě horších parkovacích možností v kempu použít jako běžný stan.

Předstan Westfield Hydra 300 AIR

Westfield Hydra 300 AIR l
Skoro , jako by byl součástí vozu

Velmi povedený model u nás vcelku neznámé značky Westfield. Vyrábí se ve dvou výškách. První je max 210 cm vysoká a druhá maximálně 240 cm. Je to výborná volba ke všem menším obytným vozům. Snadno se díky nafukovacímu systému staví a dokonale splyne s autem.

Předstan Vango Kela V Air Tall

13604753cb95aedadc35d4037a38e40e
Přístřešky Vango jsou stále propracovanější

Samonosný model, který rozšíří možnosti Vašeho obytného automobilu. Disponuje nafukovací konstrukcí a velmi snadno se propojuje s různými vozy. Materiál s Rip-Stop vazbou je velice odolný proti poškození.

Pár slov závěrem

Předstany nejsou nejlevnější záležitost, ale když jednou poznáte jejich výhody, uznáte, že nějaké nouzové řešení formou rodinného stanu, nebo párty stanu je nedostatečné. Předstany jsou předurčeny pro použití s vaším vozem, takže máte jistotu, že s ním splyne. doporučujeme ale se poohlédnout i po typech, které mají samonosnou konstrukci a lze je provozovat i bez napojení na auto.