Etape Yukon – zateplené kalhoty , recenze

Musím se podělit o zkušenosti se zateplenými kalhotami Etape Yukon ,které jsem nalezl letos pod stromečkem. Značku Etape znám z doby, kdy jsem jí prodával na Trekshop.cz. Tehdy tedy spíše jako součást cyklistického vybavení a nenapadlo mě, že umí dělat i skvělé oblěčení na běžky a zimní sporty vůbec.  Pojďmě se mrknout na to, čím mně kalhoty Yukon zaujaly. 

yukon

Na běžky, sněžnice i zimní výlety

A kvůli čemu jsem si vlastně pořizoval kalhoty se zateplením? Jako obyvatel Krušných hor v zimě vyrážím na backcountry lyže Sporten Freewalk a taky tábořit do zimní přírody. Nehledě na to, že i na kolo se něco teplejšího hodí, když jezdíte na Silvestra a podobně. 

IMG 20220122 160830

Lehké, teplé a pohodlné

Na první pohled Vás na nich zaujme hybridní konstrukce. V pase, na stehnech a v sedací části je lehké zateplení (bude to asi nějaké duté vlákno). Takže příjemné teplíčko na řiť, vercajk i nohy.  Od kolen dolů je v přední části softshell , což je super zase proti větru. Vzadu, za koleny je zase nějaký slabší materiál pro lepší odvětrání. Co mě ale nejvíc dostalo je pohodlí. Nohavice od kolen dolů jsou zevnitř pošité nízkým fleece, nestudí a stejně jako horní část příjemně hřejí.

Oblékání a nastavení

Jediné, co by mohlo někomu vadit je absence poklopce a zapínání na pásek. U kalhot Etape Yukon je v pase prostě šňůrka. Vůbec to ale nevadí. Po stranách najdete ještě dně kapsy, což je také příjemné a u jiných kalhot na běžky, nebo kolo je většinou nenajdete. Za zmínku stojí i reflexní proužky na bocích a rozepínací konce nohavic.

IMG 20220122 160739

Konečný verdikt

Osobně v tuto chvíli neznám nic lepšího na zimní sportování. Beru si je na kolo, běžky, sněžnice i zimní táboření. Myslete ale na to, že jsou to kalhoty do suchého počasí a mrazu . V případě, že začne lít jako z konve, nepomohou vám, stejně tak jako při klečení na mokrém sněhu. Tady raději volte klasický softshell. Ale když vyleze slunce do mrazivého zimního dne, pomohou vám užít si outdoorové dobrodružství na maximum.  V tuto chvíli je asi nejvýhodněji koupíte ZDE

Etape Yukon pohled shora
b7393712 panske volne kalhoty etape yukon cerna cerna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *