Spacáky pro dvě osoby – recenze

Léto se blíží, ale protože to pro tuto sezonu vypadá s cestováním do okolních zemí bledě , vyprávíte se asi na dovolenou do tuzemských kempů. Všichni ale víme jak dokáže být počasí v České republice, nebo na Slovensku vrtkavé a proto se vyplatí investovat do kvalitního vybavení .

lux sdouble

Mezi to jednoznačně patří i dostatečně teplé a pohodlné spacáky. Před nedávnou dobou někteří dovozci začali nabízet spací pytle pro dvě osoby. Pro zamilované dvojice a spokojené manžele může představovat spacák pro dva docela zajímavou altenativu. Má to samozřejmě své ekonomické výhody – podobně jako když se dělíte o náklady doma na domácnost. I tady se jednoduše dělíte o společné teplo. Nespornou výhodou spacák pro dva přináší v tom případě pokud plánujete založit rodinu. Máte prostě svou polovičku, nebo polovičáka stále u sebe 🙂

Spacáky pro dvě osoby mají jednoduše stmelující účinek. Nesmíte se ovšem pohádat, protože potom na zbytek pobytu jednomu z vás připadne celý spacák a druhý nemá nic. Pojďme se ale raději podívat. jaké spacáky pro dvě osoby jsou dostupné na českém trhu.

double bag
Nějak takhle vypadá dobuble spacák po zabalení

Nabídka tohoto typu spacáku je na tuzemském trhu velmi omezená. Nabízí se jen několik málo značek, a eshopy které jej nabízí by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Dánská značka Outwell je asi nejznámější firmou která dělá double spacáky. Jedním z nich je Outwell Celebration Lux Double. S dostatkem prostoru pro dva a mimořádně nadýchanou izolací, vás udrží v teple od pozdního jara do začátku podzimu. Za teplejších nocí můžete rozepnout spodní část spacáku, nebo otevřít celý vak a vytvořit tak obrovskou přikrývku. A když si porovnáte cenu dvou samostatných spacáků, vyjde Vás tento model docela výhodně.

Spacák můžete koupit napříč internetem, nejspolehlivější se jeví podle hodnocení zákazníků Procamping.cz

Spacák pro dva – Outwell Celebration Lux Double

Další možností je Outwell Campion Lux Double. Od prvně zmiňovaného liší tím, že má stahovací kapuci. Ta brání úniku tepla v případě stažení kolem ramen. Nedovedu si ovšem představit jak se to řeší u dvou osob, takže asi nejspíš nebude příliš účinná. Nicméně spacák je to teplý a povedený. Bližší informace najdete ZDE

campion
Outwell Campion Lux Double

Další možností je dekáč Easy Camp Moon Double . Málo kdo ví, že Easy Camp je vlastně low end brand od Outwellu. Tento model ale už nemá tak silné zateplení a je vhodný spíše pro letní měsíce. Rozměry má stále dostatečné a je velmi pohodlný na kempování, letní túry a pobyty na festivalu.

Mrkněte na cenu, zdá se, že je o něco nižší, než u Outwellu – bližší info zde

moon
Easy Camp Moon Double

Výhody spacáků pro dva jsou jasné a povídal jsem si o nich již v úvodu mého příspěvku. Bylo by ale také fer říci si i některé minusy. Díky tomu, že jde vlastně o dva spacáky v jednom těle, jsou těžké a hůře sbalitelné. Připravte se tedy na to, že pokud si koupíte spacák pro dvě osoby, určitě ho nebudete připravovat na zádech nebo v turistickém batohu. Tyto modely jsou ideální pro cestování autem, karavanem, nebo jiným dopravním prostředkem. Odměnou vám bude ale teplo, pohodlí a blízkost milované osoby.

Výhody spacáků pro dvě osoby

  • můžete spát s partnerem v jednom spacáku
  • sdílíte společné teplo
  • výhodnější cena oproti nákupu samostatných spacáků

Nevýhody

  • vyšší hmotnost
  • horší sbalitelnost
  • nesmíte se pohádat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *