Comica Vimo C – kompletní recenze?

Comica vimo C - mikrofon

Tak jsem se konečně odhodlal ke koupi pořádných bezdrátových mikrofonů pro natáčení videa. Opravdu už mě nebavilo natáčet rozhovory na kameru se směrovým mikrofonem a trnout, jaký bude výsledek.

IMG 5781

Comica Vimo C – Posun o míli vpřed

Možná se tomu bude někdo smát, ale když jsem chtěl natočit s někým rozhovor dříve, dělal jsem to tak, že jsem zvuk nahrával na levný bezdrátový mikrofon k iPhonu a výslednou zvukovou stopu pak musel napasovat na video. A to fakt nebylo ideální. Zvuk sice ušel, byl poměrně slušný i ve větru, ale….není to opravdu ono. A pak jsem dlouho váhal mezi bezdrátovou sadou mikrofonů Rode Wireless Go a Comica Vimo C. A rohodl se pro Vimo.

Co najdete v balení ?

Překvapilo mě, jak je celá sada kompaktní – skladná. V malé papírové krabičce najdete pevné nylonové pouzdro na zip, dva klopové bezdrátové mikrofony, dvě ochrany proti větru, přijímač, audio kabely, nabíjecí dokovací stanici a UUSB kabel pro nabíjení.

IMG 5785 1

Použití? Bleskovka!

A jak se s nimi pracuje? Skvěle! Přijímač zasunete třeba do sáněk vašeho fotoaparátu a jeden nebo dva mikrofony dáte respondentům. Vše je automaticky spárováno a vy si jen volíte hlasitost každého mikrofonu, kterou vidíte na přehledném mini displeji přijímače. Všechno je tak jednoduché, že občas (jako já) zapomenete propojit přijímač 3,5 mm jackem se vstupem do foťáku 🙂

Jaký je zvuk?

Čistota zvuku i dosah je naprosto dostačující pro reklamy, vlogy, rozhovory a při nasazené ochraně proti větru je výborně rozumět i ve špatných povětrnostních podmínkách.

mikrofony

Shrnu tedy jejich výhody:

  1. Kvalitní zvuk: Mikrofony Comica Vimo C poskytují vynikající kvalitu zvuku. Díky nim je zvuk přirozený, čistý a bez rušení. Ideální pro vlogování, podcasting nebo natáčení videí.
  2. Bezdrátová svoboda: Tato sada obsahuje bezdrátový klopový mikrofon, což znamená, že nemusíte se starat o omezující kabely. To vám umožní volně se pohybovat během natáčení a stále zachovat vysokou kvalitu zvuku.
  3. Snadná instalace a použití: Comica Vimo C je snadno nastavitelný a použitelný. Stačí připojit vysílač k mikrofonu a přijímač k nahrávacímu zařízení, a můžete začít nahrávat. Není potřeba složité knastavování.
  4. Dlouhá výdrž baterie: Mikrofony Comica Vimo C mají solidní výdrž baterie. To znamená, že můžete nahrávat po delší dobu, aniž byste se museli obávat vybití baterií během důležitého záznamu.
  5. Univerzální kompatibilita: Tyto mikrofony jsou kompatibilní s různými zařízeními, včetně smartphonů, fotoaparátů a dalších nahrávacích zařízení. To vám umožňuje používat je v různých situacích.
  6. Solidní konstrukce: Mikrofony Comica Vimo C jsou dobře vyrobeny a odolné. Jsou navrženy tak, aby vydržely každodenní použití a manipulaci.
  7. Výhodná cena: V porovnání s některými konkurenčními produkty nabízejí tyto mikrofony solidní hodnotu za peníze. Poskytují kvalitní zvuk a funkce za dostupnou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *