Který dětský spacák je nejlepší?

Kids Galy - Husky

Hledáte nejlepší dětský spacák pro vašeho potomka? Existuje mnoho různých značek a typů dětských spacáků na trhu, takže najít ten správný může být náročné. Proto jsme pro vás připravili seznam nejlepších modelů, které jsou k dispozici na českém trhu.b Podívejme se na to, jaké jsou jejich klíčové vlastnosti a výhody. V závěru se mrkněte podle čeho spacák vybrat.

Boll spacák

BOLL PATROL

Tento spacák má raktické detaily, které zajistí teplo, komfort a snadné používání. 

highlander

HIGHLAND CREATURE Skladný a lehký spacák mumiového tvaru,  dobrá tepelná izolace, kompresní obal lze použít jako batoh. 

junior

HUSKY JUNIOR

Zmenšená verze, klasický mumiový spací pytel do  -10°C Vhodný i pro starší děti na dětské tábory. 

misttral

PINGUIN MISTRAL JUNIOR

Hmotnost 1.1 kg Syntetická výplň   ThermicFibre a skvělé izolační vlastnosti. 

Kids Galy - Husky

HUSKY KIDS GALY  sice je to dekáč, ale je dostatečně komfortní,  i pro třísezónní použití. Děti určitě ocení dostatek prostoru na nohy.

Spacák malantta

COLEMAN MALANTA další dekový spacák, který oceníte i když se ráno hodně ochladí. Má navíc příjemnou flanelovou podšívku a kompresní přepravní obal. 

Pár rad před výběrem spacáku

Při výběru dětského spacáku je velmi důležité vybrat správnou velikost. Dětské spacáky se vyrábějí v několika různých délkách a je důležité zvolit takovou, která bude odpovídat postavě Vašeho dítěte. Obecně platí, že spacák by měl být o něco delší než Vaše dítě. Pokud je spacák příliš malý, může být pro Vaše dítě nekomfortní a může se stát, že se bude cítit stísněně. Pokud je spacák příliš velký, může muu v něm být i zima, protože tělo vyhřívá velký prostor se vzduchem.  

Izolační výplň

Dalším důležitým faktorem při výběru dětského spacáku je jeho izolace. Izolace určuje, jak dobře bude spacák udržovat teplo. Izolace je obvykle udávána pomocí tzv. „teplotního limitu“, což je teplota, při které by spacák udržel uživatele v teplotní pohodě. 

Peří, nebo syntetika?

Lxistují dva hlaní druhy izolace: syntetická a péřová. Syntetická izolace je vhodná pro mokré podmínky, protože udržuje teplo i když je vlhká. Péřová izolace poskytuje vynikající tepelný výkon, ale nezachovává teplo, když je mokrá. Péřové spacáky jsou však obvykle dražší než syntetické.

2 thoughts on “Který dětský spacák je nejlepší?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *