Nejlepší matrace do stanu

Chystáte se na dovolenou do stanu? Nemyslím do toho malého, turistického, na trek, kde koukáte na každý gram a šetříte každý kousek místa. Myslím do rodinného stanu někam k moři nebo k českému rybníku kam pojedete s rodinou a kde nehledíte na nějaký ten kilogram navíc protože auto to určitě uveze. Na takové dovolené chcete mít pohodlné spaní a určitě se pohlížíte po nějaké nafukovací matraci ve které vás nebudou bolet záda a spánek na ní bude pohodlný.

Po letech zkoušení a cestování Evropou jsme spaní snad konečně vychytali do dokonalosti a přišli na to, které matrace jsou asi nejvhodnější. Takže se s vámi můžeme podělit o naše poznatky a doporučit nejlepší nafukovací matrace do stanu.

IMG 20200806 110312 HDR

Jednoznačně doporučuji vyšší matrace, které poskytnou lepší komfort při vstávání. Auto je uveze stejně tak jako ty nižší a zase takový rozdíl ve váze a sbalitelnosti to není. Používáme nafukovací matrace Coleman Comfort Bed Double, které však postupně mizí z trhu, takže až doslouží, bude nutný upgrade na jinou značku.

coleman
Coleman Compact Bed Double

Více komor pro lepší pohodlí

Až budete matrace do stanu vybírat vy, zaměřte, aby měly pokud možno rozdělené komory. Poznáte to podle toho, že mají více nafukovacích ventilů, případně výrobce uvádí, že v nich jsou přepážky. Taková konstrukce je skvělá v tom, že eliminuje stlačování matrace na jedné straně a zvedání na druhé. Díky tomu tak třeba při dosednutí jedné osoby na okraj lůžka nedojde k vyklopení druhého nocležníka a i převalování jedné osoby v noci ta druhá nijak nepocítí.

Pozor na ventily

pumping 416889 640

Nezapomeňte si k matraci pořídit také správné nafukovadlo. Není nic horšího, než přijet do kempu a zjistit, že pusou, nebo pumpičkou na autoventilek jí opravdu nenafouknete. Většina matrací má totiž široké ventily, které se dofukují pomocí speciálních dvoucestných ručních, nebo šlapacích pump. Nám se nejvíce osvědčila ta ruční, jejíž pomocí nafouknete dvoj matraci za pár minut. Existují ale i kompresory do 12V autozásuvky, které jsou také úžasně rychlé. Jeden používáme i na nafukováky do vody a člun, protože má i adaptéry na další ventily. Matraci do stanu s ním nafouknete hravě, ale není tak tvrdá, jako při použití tuční pumpy.

Pár doporučení na závěr

Než budete kempovat, nezapomeňte s vzít s sebou opravnou sadu na lepení, která bývá součástí většiny výrobků. A nespěte na vysokých nafukovacích matracích, když je venku zima. Paradoxně Vám totiž bude větší teplo na klasické karimatce, protože vysoká matrace má v sobě velké množství studeného vzduchu, který moc před chladem od země neizoluje. Na kempování v létě, do Chorvatska, Řecka či Itálie jsou ale tyhle nafukovací postele skvělé.

Nejprodávanější matrace do stanu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *