Nejlepší koupání v Krušných horách – díl 1.

Léto je v plném proudu a tak by nebylo od věci říci si o pár skvělých místech na koupání v Krušných horách. Popravdě řečeno přímo v nejvyšších partiích Krušných hor moc míst na koupání nenajdete, situace v Podkrušnohoří je ovšem úplně jiná. Pojďme se tedy podívat v prvním díle tohoto seriálu na tři zajímavé tipy na koupání. Tento článek je určen nejen cyklistům a pěším turistům, kteří se pohybují v Krušných horách. Ocení ho třeba i ti, kteří navštíví KarlovyVary a podivuji se, že v bezprostřední blízkosti tohoto věhlasného lázeňského města nemohou najít žádný aquapark, nebo slušné koupaliště.

Novorolský rybník

Nová Role je město mezi Karlovými Vary a Nejdkem ležící na řece Rolavě. A už zhruba 15 let je mým bydlištěm, proto ji zařazují na první místo. Novorolský rybník je poměrně veliký a nachází se na okraji města, přesto však v pohodlné vzdálenosti od zastávky vlaku autobusu, nebo nejbližší cyklostezky. U rybníka se dá výborně parkovat najdete zde také občerstvení a malý Beach camp s chatkami a několika místy na karavany či stany. Vstup do vody je velmi pozvolný, pláž je vysypaná pískem z nedalekého lomu v Jimlíkově a vhodná i pro rodiny s dětmi.

norole cervenec
Novorolský rybník

Děpoltovický rybník

O něco menší rybník se nachází u malé obce Děpoltovice. Je maličko skrytý mezi okolními lesy , takže často unikne pozornosti případných návštěvníků. Nejlepší koupání je na upravované pláži na severozápadním cípu vodní plochy, kde se nachází také dětské hřiště a maringotka s občerstvením. Kousek od břehu, směrem na Mezirolí najdete kemp Rolík s restaurací, bazénem a chatkami k pronajmutí. Kdo by chtěl něco luxusnějšího, může využít služeb hotelu Riviera, který vyhledává především německá klientela.

Webp.net resizeimage
Děpoltovický rybník

Vodní nádrž Lesík

Tato malá přehradní nádrž byla vybudována koncem šedesátých let jako zásobárna vody pro přádelnu příze v Nejdku. Jde o jedno z nejlepších koupání široko daleko. I díky tomu, že má poměrně dobrý přítok, čistou vodu s mírně rašelinovým zabarvením a nachází se v krásné krajině mezi Bernovem a Lesíkem. Pokud pojedete po silnici z Nejdku do Kraslic, nemůžete tuto vodní plochu minout. Její zvláštností je zatopená část hráze starého rybníka, která při nízkém stavu vody vylézá nad hladinu. Jako rodilého Nejdečáka, mě s Lesíkem spojuje neuvěřitelné množství historek a vzpomínek. Na jihozápadním břehu je tábořiště/kemp kde se v sezoně pořádají koncerty a různé další akce.

lesik
Vodní nádrž Lesík

Příště se mrkneme i na některé menší vodní plochy, které moc lidí nezná, ale nabízejí perfektní relax pro všechny koupáníchtivé návštěvníky Krušnohoří…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *