Vodotěsné pouzdro na DJI Osmo Pocket – recenze

Taky jste u vytržení z toho co umí tahle kamerka ? Osmo Pocket a Pocket 2 je opravdu povedený kus výbavy pro natáčení videí. A nemusí to být jen videa z dovolené. Díky výkonnému gimbalu se dá s příslušenstvím použít i pro natáčení časosběrů, produktových, nebo akčních adrenalinových videí. A co videa pod vodou ?

IMG 1188 min
Jde se rozbalovat

Natáčení s Osmem pod vodní hladinou ?

Samozřejmě že to jde ! Ano Osmo není GO-PRO, které je podle použitího typu samo o sobě vodotěsné. Ale má jiné výhody. Gimbal se musí hýbat a vyrovnávat hladce pohyby a tak je i vodotěsné pouzdro trochu specifické. Použití je ale velmi jednoduché, o čemž vás přesvědčíme v následující recenzi.

Vodotěsné pouzdro z Číny

Přestože přísloví tvrdí : Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci “, rozhodl jsem se ušetřit dost peněz a objednal neoriginální vodotěsný obal z Aliexpressu. Jinak totiž stojí kolem tisice korun. To, jestli jsem udělal dobře se dozvíte až v další recenzi po návratu z dovolené. Nyní se podíváme na to , jak pouzdro vypadá a jaké jsou rozdíly proti originálnímu od DJI.

IMG 1192 min 1
Vypadá celkem dobře

A musím dodat, že se povedlo. Na první pohled je sice o něco větší, než originální model, ale jinak jsou konstrukční prvky velmi podobné. Podstatný rozdíl je v tom, že celé tělo je průhledné. Působí to docela dobře, máte přehled o uložené kameře a případnou netěsnost ihned odhalíte.

IMG 1193 min
Originál Čína , versus Čína…

Po vložení do pouzdra pěkně drží a nemusí se dodatečně fixovat plastovým udělátkem, jako o originálu. Gumová objímka a těsnění vypadají taky bytelně a zapadají do sebe se bez problémů. Na konci pouzdra najdete adaptér na stativ, nebo selfie tyč. Zvlášť ta druhá jmenovaná se vám pod vodou může hodit. Každopádně na rozdíl od obalů na jiné akční kamery, tento na Osmo dokonce plave, protože je v něm dostatek vzduchu. Jo, abych nezapomněl, součástí balení bylo také poutko na zápěstí. Suma sumárum vypadá to na dobře investované peníze. Výsledek natáčení pod mořskou hladinou snad přidám brzy.

Odkaz na pouzdro na Aliexpressu najdete zde

2 thoughts on “Vodotěsné pouzdro na DJI Osmo Pocket – recenze

  1. Škoda, že autor článku výše již nenapsal jaká byla jeho praktická zkušenost s tímto pouzdrem. Za mě jsou to zcela vyhozené peníze. Pouzdro má dva zásadní nedostatky! Rukojeť pouzdra jd z tmavého plastu bez okénka na display. Tudíž po zasunutí do pouzdra můžete pouze odhadovat co pod vodou asi natáčíte . Ale mnohem větší problém je, že přední průhledný kryt způsobuje lom světla od hladiny a záběr vám zcela znehodnotí různými záblesky světla a dubovými pruhy!!!

    1. Ono fakt Stando záleží v jakou denní hodinu s tím natáčíte a pod jakým úhlem. Já měl výsledky dobré. A display? Ten je stejně tak malý, že pod vodou na něm není nic vidět….:-(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *